Najkorzystniejszy kredyt dla nowych firm

Najkorzystniejszy kredyt dla nowych firm 1 Dla firm

Jako że obecne nastroje na rynkach finansowych nie sprzyjają wspieraniu nowych inwestycji z powodu panującego na całym świecie kryzysu gospodarczego, banki jako instytucje finansowe również odwracają się od nowo powstających przedsiębiorstw, zamykając im drogę do rozwoju i odmawiając wspomożenia w formie usług, jakimi są kredyty na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Obecnie praktycznie żaden ze znanych z medialnych reklam banków nie jest w stanie zaoferować żadnego wspomożenia inwestycji, jaką jest nowa działalność gospodarcza. Banki chętniej zwracają się ku istniejącym na rynku firmom i prosperującym od kilku lat w dobrej kondycji finansowej. Dla banku takie przedsiębiorstwa są bardziej wiarygodne i gwarantują swoim kapitałem spłatę zaciągniętej pożyczki.


Natomiast nowe firmy, które jeszcze nie mają stałych klientów, nie mogą w żaden sposób udokumentować swoich dochodów oraz nie są w stanie potwierdzić bankowi swojej płynności finansowej. Dlatego też nowi przedsiębiorcy muszą bardzo często szukać pomocy w inny sposób.

Najkorzystniejszy kredyt dla firmy

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla firmy na start  powinien cechować się przede wszystkim łatwością przyznawania, z czym na rynku jest duży problem. Istotną cechą jest także możliwość elastyczności w spłacie miesięcznych rat oraz możliwość czasowego zawieszenia spłaty kredytu ze względu na początkowy, cięższy okres w firmie. Dla rozpoczynającego swoją drogę przedsiębiorcy będzie także ważna kwota przyznanego kredytu tak, by mógł on dokładnie rozplanować swoje przyszłe wydatki na cele inwestycyjne.

Instytucje, które decydują się na udzielanie kredytu gotówkowego na rozruch firmy wymagają zawsze podania bardzo konkretnego biznesplanu, łącznie z niezbędnymi wyliczeniami, kosztami inwestycyjnymi oraz dokładnym zestawieniem celowości kredytu, o który przedsiębiorca wnioskuje. Jako że taka decyzja jest dla banku ryzykowna, często wymaga on dodatkowego zabezpieczenia w postaci poręczenia hipotecznego lub majątkowego.

Alternatywą dla osób, które nie mają szans na pozytywną decyzję kredytową są dofinansowania i dotacje, płynące z zasobów rządowych i europejskich. Są one przeznaczone dla osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą.

Rozwiązanie to zarezerwowane jest dla tych, którzy bardzo długo pozostawali bezrobotni i byli w tym czasie zarejestrowani w Urzędzie Pracy, czym mogą udowodnić, że ich sytuacja materialna jest bardzo trudna i otwarcie własnej działalności gospodarczej jest dla nich jedyną możliwą opcją na rozpoczęcie uzyskiwania dochodów.

Ważne: By wybrać rzeczywiście najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla firmy trzeba zestawić kilka ofert i na ich podstawie wyselekcjonować ten najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i sytuacji finansowej.

Kredyt gotówkowy firmowy z niską ratą

Chcąc wybrać najlepszy dla siebie kredyt gotówkowy firmowy lub do celów osobistych, musisz porównać wiele dostępnych opcji oraz co najmniej kilkanaście ofert różnych banków. Musisz też zastanowić się, które parametry kredytowe są dla Ciebie najistotniejsze i które rzeczy będą dla Ciebie najwygodniejsze.

Stoi przed Tobą kilka alternatyw ? czy zależy Ci na szybkim czasie decyzji kredytowej i jesteś w stanie zapłacić kilka procent większej od wnioskowanej kwoty czy wolisz oszczędzić pieniądze i nie potrzebujesz pieniędzy od razu?

Czy chcesz płacić mniejszą miesięczną ratę i rozłożyć kredyt firmowy czy osobisty na kilka lat czy wolisz spłacić zobowiązanie jak najszybciej, ale cyklicznie płacić więcej pieniędzy bankowi?

Pewnym rozwiązaniem w tych alternatywach jest oferta Alior Banku, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i dostosowuje się do ich zapotrzebowań finansowych. Pożyczka gotówkowa (także firmowa) w Alior Banku charakteryzuje się bardzo specyficzną metodą przyznawania, opierającą się na porównaniu oferty owego banku z innymi instytucjami finansowymi.

Mianowicie, jeśli klient znajdzie ofertę z tańszą miesięczną ratą przy takiej samej kwocie kredytowania oraz przy takim samym okresie trwania zobowiązania, wtedy bank zwraca różnicę pomiędzy proponowaną przez siebie kwotą a kwotą u konkurencji albo obniża swoją miesięczną ratę kredytu.

Oczywiście taki fakt musi być podpisany stosownym dokumentem zgodnie z regulacjami, obowiązującymi w naszym kraju.
Dzięki takiej usłudze Alior Bank zjednuje sobie popularność i coraz większą rzeszę zadowolonych klientów, natomiast kredytobiorcy otrzymują swój upragniony kredyt z niską ratą, który mogą pogodzić z innymi zobowiązaniami finansowymi i bieżącymi wydatkami na potrzeby konsumpcyjne.
Ową pożyczkę można przeznaczyć na dowolną rzecz, nie należy deklarować bankowi, co konkretnie będzie stanowiło docelowy efekt ulokowania pieniędzy.

Niska miesięczna rata zaciągniętej pożyczki to zaleta, która bezsprzecznie przypisana jest Alior Bankowi.
Najlepszy kredyt gotówkowy powinien jednak cechować się jeszcze innymi parametrami, które dla klienta nie są aż tak bardzo istotne w momencie zaciągania pożyczki.

Na początku zwraca się uwagę na wysokość miesięcznej raty, dopiero w kolejnym momencie rozeznania przychodzi do głowy myśl o tym, na jaki okres rozkładana jest pożyczka i ile tak naprawdę będzie ona kosztowała (łącznie z całą jej kwotą, a także prowizją, oprocentowaniem i innymi opłatami bankowymi, wliczanymi w całkowity koszt udzielanego kredytu), co jest głównym wyznacznikiem jej opłacalności.

Gdy zakładasz firmę…

Zakładanie własnego przedsiębiorstwa nie jest prostym zadaniem. Jest na pewno dużo bardziej kłopotliwe niż rozpoczęcie pracy u kogoś. Wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymogów formalnych, sprawnego działania i szybkiego podejmowania decyzji, ale także posiadania pewnego nakładu gotówki na rozpoczęcie działalności, która bez tego nie będzie w stanie prosperować.

Liczy się także odpowiedni pomysł na własny biznes, na który będzie zapotrzebowanie w danym miejscu i czasie, co jest podstawową kwestią w przypadku rozpoczynania prowadzenia własnej firmy.

Dopiero odpowiednia idea warunkuje inne wymogi takie jak lokalizacja oraz zapotrzebowanie na środki finansowe. Wszystkie owe ustalenia powinny być zawarte w tak zwanym biznesplanie, czyli fachowym rozpisaniu, jakie działanie w celu otworzenia firmy wymaga stosownych nakładów pieniężnych. Bardzo dobrym pomysłem jest określenie tych uwarunkowań na początku, by nie tracić w późniejszym okresie czasu na zastanawianie się, czy dostępne środki pozwolą na sfinalizowanie przedsięwzięcia, tylko całą swoją uwagę poświęcić na działanie w określonych ruchach wokół powstającego własnego biznesu.

Banki wychodząc naprzeciw osobom, otwierającym własną firmę, oferują tak zwane kredyty na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Obecnie niestety nie jest łatwo uzyskać taki nakład gotówki, który mógłby pomóc na rozwinięcie pełnego przedsiębiorstwa. Instytucje finansowe są nieufne i nie chcą udzielać pożyczek firmom, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku lub jeszcze nie powstały.

Banki posiadają swoich własnych analityków, którzy cały czas monitorują sytuację w określonych branżach, sprawdzają zapotrzebowanie na określony rodzaj towarów i usług i na tych właśnie przewidywaniach opierają swoje decyzje kredytowe. Jako że ogólne nastroje gospodarcze nie należą na całym świecie do optymistycznych, młodym przedsiębiorcom ciężej jest uzyskać wymagane środki na rozruch własnego biznesu.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy dla firmy na start to nie tylko odpowiednia wysokość przyznanych środków finansowych, ale także stosowne warunki jego spłaty.

Taki kredyt powinien być rozłożony na kilka lat (według analityków optymalny okres wynosi maksymalnie 5 lat) oraz w swoich założeniach powinien zapewniać przedsiębiorcy możliwość jego zawieszenia, szczególnie na początku, gdy firma będzie dopiero wchodziła na rynek i pozyskiwała klientów oraz powinien zakładać dużą elastyczność w obowiązku jego spłaty (wybór odpowiedniego dnia miesiąca i formy zapłaty).