Konto bez opłat – ale nie dla każdego

Konto bez opłat - ale nie dla każdego 1 Konta bankowe

Bankowe konto bez opłat jest marzeniem wielu klientów banku, szczególnie tych, którzy co miesiąc muszą płacić kilkanaście złotych za samo utrzymanie rachunku bankowego. Jednak w dobie kont internetowych konto bez opłat staje nie wyjątkiem tylko normą.

Podobnie jest w NestBanku gdzie za konto dla studenta nie musimy płacić za jego otwarcie. tak więc konto dla studentów coraz częściej jest pozbawione jakichkolwiek kosztów otwarcia, czy też utrzymania.

Konto bankowe bez opłat

Wszystko dlatego, że banki chcą wychować sobie przyszłych klientów, którzy na stałe zwiążą się z daną placówką. Wszystko zaczyna się od konta osobistego, później przychodzi konto oszczędnościowe, a następnie kredyty hipoteczne i tak oto bank posiada klienta na całe życie.

Nest Banku nie jest odosobniony w takim myśleniu i również stara się dbać jak może o swoich klientów którzy zakładają u niego konto osobiste lub dla dziecka które poszło na studia.

Konto w banku ma prawie każdy z nas

Jednak niewiele osób faktycznie wie ile faktycznie płaci za swoje konto osobiste. Chcąc ograniczyć koszty związane z utrzymaniem rachunku bankowego powinniśmy zainteresować się kontem internetowym w Nest Banku. Konto przez internet nie różni się praktycznie niczym od zwykłego rachunku bankowego.

Najważniejsza różnica, to ta, że przelewy, wypłaty gotówki, operacje bankowe wykonujemy sami w dużej mierze za darmo czyli bez opłat, za pośrednictwem Internetu. Jest to bardzo proste i wygodne, właśnie dlatego konta bankowe przez internet są bezpłatne, bo bank nie ponosi znacznych kosztów obsługi takiego rachunku. I nie ma tu znaczenia czy konto jest zwykłym ROR’em czy też kontem oszczędnościowym.

Gdzie warto mieć konto?

Mimo że z każdej niemal reklamy poświęconej kontom bankowym informują Nas o możliwości założenia darmowego konta w banku to powinniśmy dobrze doczytać regulaminy. Bowiem może się okazać że takowe bankowe konto bez opłat to nic innego jak ściema i że być może za założenie go nic nie zapłacimy – podobnie jak za prowadzenia ale już za inne usługi tak.

Co do zmiany konta bankowego to warto się zastanowić nad ofertami banków pod warunkiem że płacimy sporo za konto i na przykład nie jesteśmy zadowoleni z obsługi jaką serwuje nam nasz bank od dawna.

Wtedy tak – warto pomyśleć nad tematem „w jakim banku warto założyć sobie nowe konto” …

Wybór jednak nas powali bo niemal każdy bank oferuje swoim klientom rachunek rozliczeniowy czyli konto osobiste.

Najczęściej reklamy w TV jak mBanku czy Alior Banku mówią o darmowym koncie bankowym – ja bym do tego podchodził dosyć sceptycznie a to dlatego że faktycznie banki oferują darmowe otwarci i prowadzenie konta ale za to … inne usługi niezbędne do konta są płatne – jak choćby karta do bankomatu czy przelewy.

I w ten oto sposób konto bez opłat nie jest już bezpłatnym rachunkiem bankowym – dlatego warto porównać nim zamówimy sobie nowe konto w wybranym przez Nas lub pod wpływem reklamy banku.

Na stronie znajdziecie sporo porównań i rankingów dotyczących kont osobistych – polecamy sprawdzić wszystkie szczegóły nim zamówicie rachunek i kuriera z umową z danego banku – tu łatwo przepłacić nie czytając warunków oraz tabeli opłat i prowizji …

Czy opłaca się mieć konto w PKO?

0 złotych za rachunek osobisty bez żadnych dodatkowych wymagań, najbardziej innowacyjna karta kredytowa w Polsce, nowe narzędzia autoryzacji i jedynie 4 zł miesięcznie za korzystanie z bankomatów na całym świecie bez dodatkowych opłat – te wszystkie innowacje od 15 listopada jest już dostępne dla klientów banku.

Pośród nowości znalazły się:

– karta płatnicza łącząca na życzenie klienta zalety karty debetowej oraz kredytowej

– narzędzia potwierdzania operacji wykonywanych na rachunku bankowych
– atrakcyjny abonament miesięczny za bezpłatne wypłacanie gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz za granicą
– karta do konta nadal będzie darmowa, jeśli suma płatności kartą w miesiącu będzie wynosiła łącznie 100 złotych
– całkowite 0 złotych za otwarcie oraz prowadzenie wszystkich rachunków osobistych.

Od listopada klienci indywidualni PKO BP mają możliwość skorzystać bezpłatnie z bankomatów Banku Zachodniego WBK. Od tego momentu mają do dyspozycji ponad 3,5 tys. bez prowizyjnych maszyn.
PKO Bank Polski dał do dyspozycji swoim klientom sieć ponad 1 tys. bankomatów Banku Zachodniego WBK. Ci, którzy posiadają debetówkę wydaną do Superkonta, mają możliwość w nich pobierać gotówkę bezpłatnie.

Coraz większa grupa osób decyduje się na konto osobiste Inteligo w PKO BP czyli na konto internetowe.
Jest to spowodowane tym, że bank PKO BP jest jednym z największych graczy na rynku usług bankowych, a także coraz większym rozpowszechnieniem kont internetowych.

Klienci banku PKO BP coraz częściej zamieniają swoje tradycyjne rachunki osobiste na konta internetowe. Przez co nie muszą płacić za utrzymanie konta, a dostęp do swojego rachunku moją całą dobę, wystarczy tylko połączyć się z Internetem.

Konto oszczędnościowe Inteligo (PKO BP) działa na takiej samej zasadzie jak rachunek osobisty, możemy dowolnie dokonywać wpłat i wypłat, jednak na koncie oszczędnościowym bank nam oferuje bardzo korzystne i wysokie oprocentowanie. Co ważniejsze, przy wypłacie pieniędzy z konta oszczędnościowego nie tracimy naliczonych odsetek. Zatem niech każdy z nas znajdzie najlepsze konto osobiste dla siebie.

Studenci powinni szukać kont dla studentów (lub dla młodzieży), a osoby, które chciałby rozpocząć oszczędzanie powinny się zainteresować kontem oszczędnościowym PKO. Poniżej pełna i na bieżąco aktualizowana oferta Banku Inteligo dotycząca kont bankowych z dostępem przez internet.