Karta debetowa a płatnicza

Karta debetowa a płatnicza 1 Pozostałe

Płatności za pomocą karty debetowej są w dzisiejszych czasach bardzo popularną formą na przykład zapłaty za zakupy.

To właśnie przede wszystkim dzięki tym kartom debetowym nie mamy już konieczności noszenia ze sobą nie wiadomo jak wielkich kwot pieniężnych, możemy to uczynić także poprzez kredyt gotówkowy.

Możemy bowiem jedynie mieć jedną, małą plastikową kartę i za jej pomocą dokonywać wszelkiego rodzaju zakupów. Jednakże trzeba również obowiązkowo wziąć pod uwagę to, że nie wszędzie da się za pomocą owej karty kredytowe płacić.

Na przykład jest tak w sieci sklepów Biedronka. Tam w ogóle nie ma możliwości płacenia kartą debetową.

A w innych sklepach są ograniczenia na przykład od pięciu czy dwudziestu złotych. Trzeba więc uważać na tego typu sytuacje, aby nie stanąć w sytuacji, w której nie będziemy dysponowali odpowiednimi funduszami pieniężnymi.

Jest to bez wątpienia bardzo ważna sprawa, którą koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę kiedy zakładamy konto osobiste. W każdym razie wiele osób twierdzi, że płacenie za pomocą kart debetowych powoduje większe wydatki. I tak też w gruncie rzeczy jest.

Jeśli bowiem jesteśmy na zakupach bez karty płatniczej, tylko i wyłącznie z gotówką, to pilnujemy tego, aby nasze zakupy nie przekroczyły tego, czym dysponujemy w portfelu oraz czym dysponuje nasze konto osobiste. Natomiast jeśli płacimy kartą, to nie zwracamy na to w ogóle uwagi.

Wówczas mówimy sobie, że nie musimy nic pilnować, bowiem na karacie i tak mamy dużo pieniędzy. Jest to oczywiście bez wątpienia bardzo duży kłopot, nad którym nie każdy potrafi zapanować, biorąc na przykład kredyty mieszkaniowe.

 

Czy warto korzystać z karty debetowej?

Powinniśmy więc robić dosłownie wszystko, aby nasze zakupy za pomocą karty debetowej były możliwie jak najbardziej rozsądne.

W przeciwnym bowiem wypadku będziemy mieli być może bardzo duży kłopot finansowy. W każdym razie nie da się absolutnie ukryć tego, że karty debetowe są nam bardzo potrzebne. Czy sobie zdajemy z tego sprawę, czy też nie.

Konto bankowe, czy też konto osobiste bez karty debetowej nie ma bowiem żadnego większego sensu. Co prawda i tak dajemy schron naszym pieniądzom, jednakże wszelkiego rodzaju korzystanie z tych pieniędzy jest i tak bardzo nieporęczne.